Utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia jest niezbędne, aby nasza skóra wyglądała młodo i zdrowo. Nawilżenie skóry twarzy to pierwszy i najważniejszy krok w dbaniu o zdrowie naskórka. Regularne nawadnianie jest wskazane, bez względu na rodzaj skóry. Z biegiem czasu, pojawiają się drobne zmarszczki, wysypki i inne nieprzyjemne problemy, które mają związek z nieodpowiednim nawilżeniem.
Prawidłowe odżywianie w celu nawilżenia skóry
Dość częstą przyczyną odwodnienia skóry jest nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych. Możesz wyeliminować to negatywne zjawisko za pomocą diety. Przede wszystkim konieczne jest ustalenie ilości i rodzajów płynów, jakie przyjmujesz. W ciągu dnia należy spożywać od półtora litra czystej wody (zawsze niegazowanej). Wodę można zastąpić herbatą, ale wskazana jest jej wersja z ziołami. Na przykład: bulion z dzikiej róży zawiera ogromną ilość witamin i będzie przydatny dla organizmu, w tym dla skóry twarzy. Następnym krokiem jest zrównoważenie pożywienia. W celu nawilżenia skóry należy uwzględnić w diecie pokarmy zawierające witaminy: F, D, C, E, A. Witaminy te odpowiadają za promienny i zdrowy wygląd twarzy. Dietetycy zalecają zwiększenie ilości następujących produktów:
• pomidory;
• marchewka;
• zielona sałatka.
Po dostosowaniu diety możesz skupić się na zewnętrznych zabiegach nawilżenia skóry.
Domowa pielęgnacja skóry suchej
Musisz zacząć od jej oczyszczenia. Wiele kobiet głęboko się myli, sądząc, że wystarczy codziennie myć ciało wodą z mydłem, aby utrzymać prawidłowy stan skóry. Ta metoda oczyszczania nie jest odpowiednia dla każdego typu skóry. Jeśli twoja skóra jest naturalnie bardzo sucha, lepiej stosować łagodne produkty, takie jak: pianka, mleczko do demakijażu i inne. Jeśli jesteś przyzwyczajona do mycia mydłem, wybierz łagodniejsze produkty.
Do demakijażu używaj tych samych produktów, a także różnych toników, ale nie zawierających alkoholu. Alkohol pomaga odwodnić naskórek. Dlatego wybierając płyn do mycia i demakijażu, uważnie przeczytaj instrukcję. Do mycia twarzy używaj zimnej wody lub wody o temperaturze pokojowej. Nie myj skóry gorącą wodą. Gorąca woda uszkadza komórki naskórka, rozszerza pory i zaburza normalne funkcjonowanie gruczołów łojowych. Do prawidłowego mycia twarzy lepiej jest specjalnie przygotować wywary ziołowe. Zawierają dobroczynne substancje i doskonale nawilżają skórę. Napary używane do mycia są wykonane z pietruszki, nagietka, rumianku, melisy. Aby je przygotować, musisz zagotować garść ziół we wrzącej wodzie i pozostawić na 15 minut.
Serum nawilżające do twarzy
Brak nawilżenia sprawia, że produkcja kolagenu i elastyny spada, elastyczność gwałtownie się obniża. Skóra staje się bezbronna wobec agresywnych czynników środowiskowych, aktywowane są procesy starzenia. W takim przypadku dobrym wyborem są serum nawilżające do twarzy. W każdym przypadku – w zależności od rodzaju skóry będą one działać inaczej. Dla cery tłustej odpowiednie są intensywnie nawilżające żele i fluidy o działaniu matującym (szczególnie latem), które regulują produkcję sebum. Ważne jest, aby formuły nie zatykały porów i nie zawierały olejków mineralnych.
Możesz szybko i łatwo nawilżyć twarz w domu dobrymi kosmetykami do cery lub skorzystać z usług salonów kosmetycznych. Biorewitalizacja iniekcyjna i beziniekcyjna to zabieg mający na celu nasycenie komórek naskórka i skóry właściwej kwasem hialuronowym (HA) za pomocą mikroiniekcji lub impulsów elektrycznych.
Mezoterapia iniekcyjna i beziniekcyjna to drugi pod względem popularności zabieg małoinwazyjny, w którym pod skórę wstrzykiwany jest koktajl kwasu hialuronowego, witamin, minerałów, lipidów, aminokwasów. Mezoterapia nie tylko nawilża skórę, ale także rozjaśnia plamy starcze i cienie pod oczami, wygładza zmarszczki, przywracając skórze blask i świeżość.