Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zakupy kosmetyczne - zrób to z głową!

12 stycznia 2017

W naszej kosmetyczne musi zawsze znajdować się dość długa lista produktów. Nic na to nie poradzimy. Dobrze by jednak było, żeby dbanie o urodę udało się pogodzić z dbaniem o portfel. Wiele zakupów jest często nietrafionych, za niektóre się przepłaca, a część innych się zmarnuje. Trzeba się postarać obniżyć swoje wydatki. Jak to zrobić? Zobaczmy.

Promocje

Polowanie na promocje może być zwodnicze, ponieważ często sprzedawcy wpychają nam rzeczy zbędne. Jeśli jednak coś chcemy kupić i mamy pewność, że cena faktycznie została obniżona, można śmiało dokonać zakupu. Dotyczy to też kupowania na zapas, na przykład pasty do zębów, która może poczekać w szufladzie na zużycie się obecnej tubki. W takich wypadkach bardzo korzystne bywają też oferty typu 2 w cenie 1.

Nowości

W przypadku nowości kosmetycznych nie ma podatku od nowości. Wręcz przeciwnie – sprzedawca chce przekonać do nowych rzeczy i daje niskie ceny. Jest to pewne ryzyko, bo nie znamy danej rzeczy, ale jeśli jest to teoretycznie znany nam substytut czegoś, co wykorzystujemy regularnie, można śmiało kupować. Zniżki są często całkiem imponujące.

Programy lojalnościowe

Nawet jeśli nie robimy zakupów zawsze w tym samym miejscu, warto zapytać o programy lojalnościowe. Ich uczestnicy, nawet jeśli nie wydają zbyt dużych pieniędzy, zazwyczaj mogą liczyć na różne dodatkowe promocje i rabaty, a czasami na prezenty czy próbki bezpłatne. Jeśli jesteśmy stałymi klientami jakiegoś miejsca, korzyści mogą być naprawdę solidne.

Marka nie powinna kosztować

Drogi produkt jest niemal na pewno dobry. Tani produkt może być dobry, ale trzeba to sprawdzić. Warto jest sprawdzić właśnie ten tańszy, ponieważ nieraz będzie równie dobry lub nawet lepszy od tego markowego, a jego cena będzie kilkakrotnie niższa. Porównanie zazwyczaj zaczyna się od składu. Jeśli jest podobny lub nawet identyczny w produkcie tanim co w tym drogim, okaże się, że warto brać tani.

Używasz rzadko? Kupuj tanio

Dobrej jakości powinny być produkty, z których korzystamy często. Te wykorzystywane przez nas rzadko mogą być tanie.