Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kalendarz wyprzedaży i promocji w Polsce, czyli kiedy warto kupować?

25 stycznia 2017

Po Nowym Roku zaczyna się w sklepach prawdziwy szał zakupowy. Nie bez znaczenia istotny jest fakt, ze właśnie w tym okresie zaczynają się największe wyprzedaże, które przyciągają klientów jak magnez. W tym czasie markowe ciuchy, buty, kosmetyki są mocno przecenione i klienci chcą wykorzystać takie okazje. Niekiedy można kupić towar tańszy nawet o 70% w porównaniu do ceny wyjściowej, więc w takim przypadku przestaje dziwić fakt, że tyle osób szaleje w trakcie wyprzedaży. Jednak czy tylko w tym czasie są wyprzedaże, które naprawdę są okazją cenową? Otóż dziś przedstawimy kilka ciekawych porad i prawdziwy kalendarz wyprzedażowy, który pomoże nam w łapaniu cenowych okazji przez cały rok, nie tylko w styczniu.

Wyprzedaże są organizowane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Podczas takich akcji można sprzedać nawet 75% towarów, co daje sprzedawcy olbrzymi zysk. W sezonie zimowym takie wyprzedaże trwają od początku stycznia i praktykują je właściwie wszystkie sieci handlowe na świecie. Jednak po styczniu, w sklepach zaczynają się już pomysły na wyprzedaże wiosenne i letnie.

wyprzedaże

Czego spodziewać się w marcu, kwietniu i maju?

W tym czasie organizowane są tak zwane wyprzedaże w środku sezonu. Zniżki obejmujące towar są regulowane wewnętrznie przez dany sklepi, wahają się w granicach od 30% do nawet 50%, co jest sporym kąskiem dla klientów.

Czerwiec

W tym miesiącu zaczynają się już wyprzedaże letnie i wahają się w przedziale od 15%, a kończą na 30%. Niektóre sklepy sieciowe w tym czasie oferują wyprzedaże towarów nie będących standardem, lecz np. rozmiary XXL, kosmetyki cieszące się w tym czasie mniejszą popularnością itp.

A co w lipcu i sierpniu?

W tym czasie wyprzedaże letnie sięgają zenitu i wynoszą nawet 70%.​

Jesień z wyprzedażą? Tak!

W tym czasie są tak zwane mid season sale, czyli wyprzedaże w środku sezonu i dopiero zaczynają pojawiać się pierwsze zniżki do kolekcji zimowej. 

Grudzień z wyprzedażą?

Wtedy zaczynają się pierwsze zimowe wyprzedaże i zniżki sięgają poziomu 15% do 35%. Tak ja w środku wiosny, w takim czasie po przecenie można spotkać nietypowe rozmiary, kolory czy fasony.