Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak i gdzie kupować oszczędnie? Podpowiemy!

21 stycznia 2017

Jeśli masz nadmiar pieniędzy i przychodzi Ci ochota, by za coś przepłacić, rozejrzyj się trochę i zauważ, że za tyle samo pieniędzy możesz mieć znacznie więcej. Więcej oznacza lepiej niż mniej, prawda? Oszczędzanie jest dzisiaj w modzie i można to robić naprawdę bez żadnych większych problemów, a efekty są znakomite.

Szukaj przecen i okazji

Na promocjach stoi dzisiejszy handel. Trzeba być na bieżąco z tym, jakie promocje wprowadzają różne sklepy. Zazwyczaj jest tak, że każdy z nich ma swoje luźne dni, w które chce przyciągać do siebie klientów. Wtedy jest znacznie taniej. Czasami warto poczekać, aż dana rzecz pojawi się w promocji. W sklepach typu market promocja jest codziennie, a wybór rzeczy w promocji jest bardzo szeroki. Do tego dochodzą jeszcze różne zniżki okolicznościowe, na przykład na dzień kobiet. Jeśli chodzi o kupno przedmiotów najlepiej decydować się na zakupy po sezonie, wtedy możemy liczyć na najkorzystniejsze ceny. 

Trzeba się targować

Targowanie się czasami uchodzi za coś niespecjalnie kulturalnego, element związany nierozłącznie z kufajką i słomą w butach. W rzeczywistości jednak może to być znakomity sposób na znalezienie wielu produktów po znacznie niższych cenach. W wielu sklepach targowanie się nie przejdzie, bo trudno oczekiwać tańszych cen na przykład u franczyzobiorcy. Jeśli jednak chodzi o sklepy prywatne nasze możliwości są całkiem spore. W takich okolicznościach możemy zdobyć taniej produkty nawet o kilkanaście procent. Pamiętajmy tylko, że zniżka w wyniku targowania nam się nie należy. To coś, co możemy zdobyć lub nie.

Kupony, karty stałego klienta i rabaty

Legitymacja studencka może być kartą rabatową. Karta dużej rodziny może działać podobnie. Karty stałego klienta tym bardziej mogą mieć tę funkcję. Dlatego warto jest przyjrzeć się, które z odwiedzanych przez nas miejsc oferuje programy lojalnościowe.

Wyszukiwarki zniżek

W Internecie działają specjalne strony internetowe, które pomagają nam w szukaniu kodów rabatowych i zniżek. Warto jest je znać, gdyż mogą nam się przydać przy następnych zakupach. Okazje pojawiające się w sklepach można śledzić m.in. przeglądając intermarche gazetka i innych sklepów dostępne on-line.