Trwa ładowanie proszę czekać ...

Sztuczne rzęsy: jak je aplikować i jak zdejmować?

23 lipca 2020

Sztuczne rzęsy są świetnym sposobem na to, aby podkreślić oczy. Na takie rozwiązanie decydują się te kobiety, które chcą przyciągać magnetyzującym spojrzeniem. W jaki sposób zakłada się sztuczne rzęsy i jak się je zdejmuje?Kobiety przyciemniały rzęsy i obrysowywały powiekę, używając czarnego koloru już w starożytnym Egipcie. Wystarczy przypomnieć sobie słynną Kleopatrę i niemniej znaną Nefretete. Sztuczne rzęsy doskonale uzupełniają makijaż. Są również idealnym sposobem na powiększenie oka.

Jak aplikować rzęsy?

Aby prawidłowo zaaplikować sztuczne rzęsy, należy przede wszystkim pamiętać o odpowiednim kleju. W tej kwestii pod żadnym pozorem nie należy oszczędzać. Ten kiepskiej jakości może nie tylko nie trzymać rzęs na swoim miejscu, ale może również poważnie osłabić rzęsy naturalne. Musi cechować się odporność na wilgoć znajdującą się w otoczeniu, łzy, nie może drażnić oczu. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór kleju hipoalergicznego. Aplikację rozpoczynamy od narysowania na powiece czarnej kredki. Wykorzystać do tego należy kredkę bądź eyeliner. Następnie naturalne rzęsy trzeba pomalować. Klej nanosimy na pasek sztucznych rzęs. Następnie rzęsy – za pomocą pęsety – umieszczamy w odpowiednim miejscu. Przyklejając rzęsy, należy robić to możliwie jak najbliżej naturalnej linii rzęsy.

makijaż

Jak zdejmować sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy zaleca się usuwać w trakcie demakijażu oczy. Wacik należy nasączyć niewielką ilością płynu micelarnego, a następnie na kilka sekund przyłożyć do oka. Po chwili rzęsy same zaczną odchodzić. Absolutnie należy ich ciągnąć ani odrywać siłą.