Trwa ładowanie proszę czekać ...

Witamina C

18 sierpnia 2021

Witamina C odgrywa ważną rolę w utrzymaniu naszego zdrowia. Niestety nasz organizm jej nie wytwarza, więc musimy ją dostarczać regularnie do naszego organizmu.

Pomaga schudnąć

Według Journal of the American College of Nutrition spalasz o 30% więcej tłuszczu podczas ćwiczeń, gdy masz odpowiedni poziom witaminy C. Pomaga regulować utlenianie tłuszczu, wydatkowanie i zużycie energii, a to wszystko to pomaga w utratcie wagi. Kiedy masz wystarczającą ilość witaminy C, twoje ciało może wykonywać swoją pracę bardziej efektywnie. Badania wykazały związek z witaminą C i niższym ryzykiem chorób serca, niskim ciśnieniem krwi i zmniejszonym prawdopodobieństwem udaru. Witamina C poprawia funkcję komórek krwi i poprawia relaksację naczyń. Pozwala to na swobodniejszy przepływ krwi, co zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów z sercem.

Jakie pokarmy zawierają kwas askorbinowy?

Niewątpliwie najlepszym źródłem witamin i składników odżywczych jest żywność naturalna, produkty roślinne. Tradycyjnymi źródłami kwasu askorbinowego są owoce dzikiej róży, czerwona papryka, czarna porzeczka, rokitnik, truskawki, owoce cytrusowe, kiwi, kapusta, zielony groszek, zielona cebula i ziemniaki. Pomimo bogatej listy źródeł, nadal u wielu osób występuje niedobór kwasu askorbinowego. Dlatego warto zwiększyć jej poziom w organizmie, stosując rozmaite suplementy.

Ile witaminy C należy przyjmować codziennie?

Minimalne dzienne spożycie kwasu askorbinowego powinno wynosić co najmniej 100 mg dla mężczyzn i 80 mg dla kobiet. W okresie ciąży i laktacji zaleca się jej zwiększenie w porozumieniu z lekarzem. Dla osób, które stale wykonują pracę fizyczną i uprawiają sport, dawka zwiększa się do 1000 mg.

SkinCeuticals CE Ferulic Serum

Zespół koreańskich i amerykańskich naukowców zbadał problem stresu oksydacyjnego pojawiającego się na skórze spowodowanego promieniowaniem ultrafioletowym i narażeniem na zanieczyszczenia powietrza, a także jaki ma wpływ ochronne i korygujące działanie serum za pomocą 15% witaminy C , 1% tokoferolu i 0,5% kwasu ferulowego, co dokładnie odpowiada głównym składnikom aktywnym CE Ferulic.

Jeśli chodzi o CE Ferulic od SkinCeuticals, to nie tylko koryguje zmiany związane z wiekiem, ale także chroni przed negatywnym działaniem wolnych rodników, których pojawienie się spowodowane jest promieniowaniem ultrafioletowym i podczerwonym słońca.

Serum ma lżejszą, czasem płynną konsystencję i jest bardziej skoncentrowane. Coraz więcej kobiet włącza serum do swojej codziennej pielęgnacji – co zapewnia określony efekt – przeciwstarzeniowy, nawilżający, antyoksydacyjny itp.